Krycí papíry pro vlnitou lepenku

Krycí papíry předurčují nejen vzhled vlnité lepenky ale zejména její pevnostní a bariérové vlastnosti. Všeobecně platí, čímž kvalitnější papír a čím větší plošná hmotnost, tím kvalitnější vlnitá lepenka a tím větší jeho cena. Z cenových důvodů je tedy vhodné vždy vybírat vlnitou lepenku napasovanou na typ obalu a jeho použití. Rozdíl ceny v rámci jednoho typu lepenky může být až 100%.

KRAFTLINER

Papír hnědé barvy, který se používá na krycí vrstvy vlnité lepenky. Obsahuje minimálně 80% sulfátové buničiny a až 20% sběrového papíru. Je to nejkvalitnější papír pro krycí vrstvu. Je vyráběn také v bílé barvě.

TESTLINER

Papír světle hnědé- šedé barvy s větším podílem recyklátu, který s se používá na krycí vrsty vlnité lepenky. Je vyráběn také v bílé barvě.

SCHRENZ (šedák)

Je nejméně kvalitní krycí papír šedé barvy, vyrobený výhradně ze směsného zběrového papíru. Používá se zejména na vnitřní krycí vrstvy u vícevrstvých lepenek.

Papíry pro vlnu

Papíry pro vlnu, také nazývány jako "fluting" musí v první řadě absorbovat tlak působící na vlnitou lepenku ze strany. Z tohoto důvodu musí tyto papíry vykazovat velkou pevnost. Podobně jako u krycích papírů platí přímá úměra mezi kvalitou a cenou. 

HALBZELLSTOFF (polobuničina)

Papír je vyroben z primárních vláken a díky tomu má velkou pevnost a odolnost vůči nárazům.

WELLENSTOFF (lepší šedák)

Papír vyrobený z primárních vlákem s podílem recyklátu.Z toho důvodu tento papír nedosahuje fyzikálních vlastností jako Halbzellstoff.

Vývojové

Trendem posledních let je vyvinout a používat "zušlechtěný" Wellenstoff blížící se kvalitou polobuničině a cenou Wellenstoffu.


Tipy


Novinky

5.11.2016 - Obal roku 2016

Získali jsme prestižní ocenění obal roku 2016                                           

více

1.10.2016 - Přestěhovali jsme se

 

Přestěhování výrobních a skladových prostor

více

archívKontakt

Sídlo společnosti:
Boxmaker s.r.o.
U Habrovky 247/11
140 00 Praha 4

Výrobní závod:
Boxmaker s.r.o.
Býkev 83
276 01 Mělník

Sklad:
Boxmaker s.r.o.
Boleslavská 728
507 43 Sobotka


tel.: 315 628 628
e-mail: info@boxmaker.cz

kompletní kontakty