28.7.2014  |  Novinky

Získali jsme cenu Obal roku 2014

V konkurenci 59 přihlášených obalů jsme získali cenu Obal roku 2014 a k tomu přidali i stříbrnou cenu předsedkyně poroty.

OBAL ROKU 2014

Diplom Obal roku 2014 Diplom Cena předsedkyně Obal roku 2014

Obal roku 2014 logoSoutěž o nejlepší obalová řešení, OBAL ROKU je určená pro české i zahraniční firmy, které se podílejí na realizaci zajímavého, inovativního obalového řešení. Organizátor soutěže vnímá tento projekt jako vhodnou cestu k vyzdvihnutí a propagování nejlepších myšlenek, inovací a technologií v oblasti balení, které se na českém i zahraničním trhu objevují. Současně je dána možnost veřejně ocenit práci obalových konstruktérů a designérů při slavnostním předání ocenění.

Cena Obal roku 2014 Cena předsedkyně Obal roku 2014

Soutěž je otevřená nejen pro české, ale i zahraniční firmy.

Ocenění jsme získali za:

Balení automobilových prahů

Jedná se o opakovaně použitelné balení náhradních dílů - 8 ks automobilových prahů. Základem je klopová krabice, doplněná o zámky na klopách. Důmyslný systém skládání je doplněn o otvory pro spojovací plastový zámek, který zároveň slouží i jako odnosné ucho. Díky těmto prvkům není potřeba již používat žádné lepicí pásky k uzavření obalu a tím je také obal znovu lehce použitelný. Vnitřní fixace jsou vyrobeny z PE pěny. Díky spojovacím prvkům lze více obalů při stohování spojit k sobě a tím je celé balení velmi stabilní při přepravě.

Obal roku 2014 - Dvě uzavřené na sobě Obal roku 2014 - Dvě otevřené na sobě

Obal roku 2014 dvě otevřené na sobe detail Obal roku 2014 uvnitř

Kategorie kopírují globální obalovou soutěž

Obdobně jako v celosvětové soutěži WorldStar for Packaging jsou přihlášená obalová řešení členěna dle oblasti použití do 8 kategorií: Potraviny; Nápoje; Kosmetika; Farmaceutické produkty; Čistící a prací prostředky; Elektronika a spotřebiče; Automotive; Ostatní.

Kritéria pro posuzování

Uzávěrka přihlášek do soutěže letošního, jubilejního 20. ročníku byla 28. května 2014. Porota v čele s předsedkyní Ing. Janou Lukešovou se sešla k hodnocení přihlášených obalů 17. června 2014. Přihlášené exponáty členové poroty posuzovali dle následujících kritérií:

  • novinka, inovace, originalita;
  • ochrana výrobku;
  • prezentace k prodeji a marketing;
  • snadnost otevírání, případně opětovného uzavírání;
  • provedení a kvalita čárového kódu;
  • úspory nákladů;
  • logistika prázdných i naplněných obalů;
  • legislativa;
  • dopad na životní prostředí.

Složení poroty v roce 2014

Předsedkyně: Ing. Jana Lukešová

Členové: Ing. Michal Bílý, obchodní ředitel (GS1 Czech Republic); Miloš Lešikar, šéfredaktor (Papír a celuloza); Ing. Zdeněk Ungrád, jednatel (PANFLEX, s.r.o.); Ing. Jiří Hejduk, Ph.D., (Univerzita Pardu-bice); Ing. Juraj Púchlo, šéfredaktor (IN STORE Slovakia); Ing. Ilona Cíchová, šéfredaktorka (AGRAL s.r.o.); Mgr. František Frantík, šéfredaktor (KVASNÝ PRŮMYSL); Ing. František Kruntorád, CSc., jed-natel (AGRAL s.r.o.); Eva Skopková, šéfredaktorka (Packaging); Ing. Miroslav Rumler, ředitel (RELI-ANT s.ro.); Doc. Ing. Jiří Štencl, DrSc., (Mendelova univerzita v Brně).


Tipy


Novinky

7.10.2020 - WorldStar Packaging 2019

Na základě úspěchu našeho reverzního obalu v souteži Obal roku 2018 jsme tento exponát přihlásili do celosvětové soutěže WorldStar Packaging 2019.

více

7.10.2020 - Obal roku 2018

Jako skoro každoročně i v tomto roce jsme se zůčastnili národní obalové soutěže Obal roku, tentokrát s obalem pro e-commerce.

více

5.11.2016 - Obal roku 2016

Ocenění v národní soutěži Obal roku a cena předsedkyně komise.

více

archív
Kontakt

Kontakt

Sídlo společnosti:
Boxmaker s.r.o.
U Habrovky 247/11
140 00 Praha 4

Výrobní závod:
Boxmaker s.r.o.
Býkev 83
276 01 Mělník

Sklad:
Boxmaker s.r.o.
Boleslavská 728
507 43 Sobotka

tel.: 315 628 628
e-mail: info@boxmaker.cz

kompletní kontakty